סדרת המכונות שמותאמות לצריכת זיכרון גבוהה מספקת את משאבי המחשוב והזיכרון הרבים ביותר מבין כל סדרות המכונות של Compute Engine. הן מתאימות לעומסי עבודה שדורשים יחס גבוה יותר של זיכרון ל-vCPU, בהשוואה לסוגי המכונות מרובות הזיכרון (high-memory) בסדרת המכונות לשימוש כללי.
- סדרת המכונות X5 מציעה מכונות Bare Metal עם זיכרון בנפח 12 עד 48 TB.
- בסדרת המכונות X4 יש מכונות Bare Metal עם זיכרון בנפח של 6TB עד 32TB.
- סדרת המכונות M4N מציעה מכונות וירטואליות עם זיכרון של עד 6 TB.
- סדרת המכונות M4 מציעה מכונות וירטואליות עם זיכרון של עד 6 TB.
- בסדרת המכונות M3 יש מכונות וירטואליות עם זיכרון בנפח של 1TB עד 4TB.
- בסדרת המכונות M2 יש מכונות וירטואליות עם זיכרון של עד 12TB.
- בסדרת המכונות M1 יש מכונות וירטואליות עם זיכרון בנפח של עד 4TB.
סדרות המכונות האלה מתאימות למסדי נתונים גדולים בזיכרון כמו SAP HANA, וגם לעומסי עבודה של עיבוד אנליטי אונליין (OLAP) וניתוח נתונים בזיכרון.
סדרות המכונות X5, X4, M4N, M4, M3, M2 ו-M1 מציעות את העלות הכי נמוכה לכל GB של זיכרון ב-Compute Engine, ולכן הן בחירה מצוינת לעומסי עבודה שמשתמשים בהגדרות זיכרון גבוהות עם דרישות נמוכות של משאבי מחשוב. בנוסף, מכונות M2 ו-M1 מציעות חיסכון של עד 30% עם הנחות על שימוש קבוע. במכונות מהסוגים X4, M4N, M4, M3, M2 ו-M1 אפשר לקבל הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD), שמאפשרות לחסוך יותר מ-60% בתמורה להתחייבות ל-3 שנים.
| סדרת מכונות | עומסי עבודה (workloads) |
|---|---|
| סדרת מכונות X5 |
|
| סדרת המכונות X4 |
|
| סדרת המכונות M4N |
|
| סדרת מכונות M4 |
|
| סדרת המכונות M3 |
|
| סדרת מכונות M2 |
|
| סדרת המכונות M1 |
|
סדרת מכונות X5
סדרת מכונות X5 מציעה יותר אפשרויות אחסון ורשת כדי לתמוך בעומסי העבודה התובעניים ביותר. בסדרת המכונות X5 יש שישה סוגי מכונות מוגדרים מראש. סוגי המכונות האלה מאפשרים להקצות מכונות Bare Metal עם עד 2,064 מעבדי vCPU ועד 48TB של זיכרון RAM.
מופעלות על ידי מעבדי Intel Xeon Scalable מדור 6 (שם הקוד Granite Rapids) ו-Titanium. מופעי X5 משתמשים רק בממשק הדיסק NVMe לאחסון, ורק באחסון Google Cloud Hyperdisk. במכונות X5 נעשה שימוש בגרסה של מנהל ההתקן של Intel Infrastructure Data Plane Function (IDPF) שעברה אופטימיזציה לשימוש עם Google Cloud. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net, gVNIC ו-SCSI.
מכונות X5 ללא מערכת הפעלה מאפשרות לכם לגשת למשאבי המחשוב הגולמיים של השרת המארח. בנוסף, במכונות Bare Metal יש גישה לכמה מאיצים ורכיבי Offload מובְנים, שכל אחד מהם מיועד לפונקציה ספציפית:
- Intel QuickAssist Technology (QAT): מאיץ אחד
- Intel Dynamic Load Balancer (DLB): 1 accelerator
- Intel Data Streaming Accelerator (DSA): עד 4 מאיצים
- Intel In-Memory Analytics Accelerator (IAA): עד 4 מאיצים
כדי להעביר את עומס העבודה ממכונה וירטואלית למכונה פיזית מסוג X5, קראו את המאמר העברת עומס העבודה למכונה חדשה.
כדי לקבל מידע על התמחור וההזמנה של X5, או כדי לדון בתמחור על פי דרישה לבדיקת מופעי X5, אפשר לפנות אל Google Cloud מנהל החשבון.
כשרוכשים התחייבויות לשימוש במשאבים לסוגי מכונות X5, חשוב לדעת שסוג ההתחייבות נפרד לכל סוג מכונה X5.
מגבלות ב-X5
סדרת המכונות X5 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בתבניות מכונה בהתאמה אישית. ההגבלות הנוספות הבאות חלות:
- אי אפשר לצרף נפחי אחסון של Persistent Disk למופע X5, אלא רק נפחי אחסון של Hyperdisk.
- סדרת מכונות X5 זמינה רק באזורים נבחרים.
- לא כל תמונות מערכות ההפעלה תומכות במופעי X5. בדף פרטי מערכת ההפעלה מפורטות גרסאות מערכת ההפעלה שאפשר להשתמש בהן במכונות X5.
- אם משתמשים באימג' בהתאמה אישית, כשיוצרים את האימג' צריך להפעיל את התכונה מערכת הפעלה שתואמת ל-UEFI.
- אי אפשר להשתמש ב-Shielded VM עם מופעי Bare Metal.
- אי אפשר לבצע מיגרציה פעילה במכונות X5.
- לא מסופק hypervisor עם מכונות Bare Metal מסוג X5, ווירטואליזציה מקוננת לא מופעלת.
- בגלל החומרה הגדולה ובדיקת ההפעלה העצמית (POST), יכול להיות שייקח עד 30 דקות להפעיל מכונות מסדרת X5.
סוגי מכונות X5
בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות X5:
| סוגי מכונות | מעבדים וירטואליים1 | זיכרון (GB) | אחסון SSD מקומי | רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת (egress) כברירת מחדל (Gbps)2 |
דומיינים של NUMA3 |
|---|---|---|---|---|---|
x5-688-12t-metal |
688 | 12,288 | לא זמין | עד 200 | 8 |
x5-688-16t-metal |
688 | 16,384 | לא זמין | עד 200 | 8 |
x5-1376-24t-metal |
1,376 | 24,576 | לא זמין | עד 200 | 16 |
x5-1376-32t-metal |
1,376 | 32,768 | לא זמין | עד 200 | 16 |
x5-2064-48t-metal |
2,064 | 49,152 | לא זמין | עד 200 | 24 |
1 vCPU מייצג שרשור חומרה יחיד או ליבה לוגית.
מספר השרשורים הזמינים בחומרה שווה למספר השרשורים בחומרה של השרת המארח.
2 רוחב הפס המקסימלי של תעבורת הנתונים היוצאת (egress) לא יכול להיות גבוה מהמספר שצוין. רוחב הפס היוצא בפועל תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים.
מידע על רוחב הפס של הרשת
3 בעמודה 'תחומי NUMA' בטבלאות מוצג מספר צמתי ה-NUMA שנחשפים למערכת ההפעלה של האורח.
סוגי דיסקים נתמכים ב-X5
סוגי המכונות X5 תומכים באפשרויות הבאות של אחסון בלוקים:
- Hyperdisk Balanced (
hyperdisk-balanced) - Hyperdisk Balanced High Availability (
hyperdisk-balanced-ha) - Hyperdisk Throughput (
hyperdisk-throughput) - Hyperdisk Extreme (
hyperdisk-extreme) - Hyperdisk ML (
hyperdisk-ml)
לדיסקים שמחוברים למכונה מסוג X5:
- מספר נפחי ה-Hyperdisk ב-Google Cloud לא יכול להיות גדול מ-8 נפחי Hyperdisk Extreme או מ-32 נפחי Hyperdisk Balanced לכל מכונה. המספר הכולל של אמצעי אחסון ב-Google Cloud Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-32 לכל מכונה.
- קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה להיות גדולה מ-512TiB.
למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, קראו את המאמר מגבלות הקיבולת של Google Cloud Hyperdisk לכל מכונה וירטואלית.
מגבלות האחסון ב-X5 מתוארות בטבלה הבאה:
| מספר הדיסקים המקסימלי | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| סוגי מכונות | Google Cloud Hyperdisk לכל מכונה וירטואלית |
Hyperdisk Balanced | Hyperdisk Balanced High Availability | Hyperdisk Throughput | Hyperdisk Extreme | Hyperdisk ML |
x5-688-12t-metal |
32 | 32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
x5-688-16t-metal |
32 | 32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
x5-1376-24t-metal |
32 | 32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
x5-1376-32t-metal |
32 | 32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
x5-2064-48t-metal |
32 | 32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
תמיכה ברשתות עבור מופעי X5
במכונות פיזיות מסוג X5 נדרש מנהל ההתקן Intel IDPF LAN PF. במכונות X5, רוחב הפס של הרשת הוא עד 200Gbps לרשתות רגילות. ממשק הרשת gVNIC לא נתמך ב-Bare Metal.
לפני שמעבירים ל-X5 או יוצרים מופעי X5, צריך לוודא שתמונת מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת במנהל ההתקן של רשת IDPF. אם יוצרים מכונה מסוג X5 עם מערכת הפעלה שלא תומכת במנהל ההתקן של IDPF, יכול להיות שלא תצליחו להתחבר למכונה.
חוויית התחזוקה במכונות X5
במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע במארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של התשתית של Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאה במארח. בנוסף, Compute Engine מבצע שדרוגים קלים ולא מפריעים ל-Hypervisor ולרשת ברקע.
סדרת המכונות X5 מציעה את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:
| סוג המכונה | תדירות אופיינית של אירועי תחזוקה מתוזמנים | התנהגות התחזוקה | התראות מתקדמות | תחזוקה על פי דרישה | הדמיית תחזוקה |
|---|---|---|---|---|---|
| כל סוגי המכונות | מינימום 90 יום | הפעלה מחדש במקום | 60 ימים | כן | כן |
תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות שב-Compute Engine יבוצעו מדי פעם פעולות תחזוקה בתדירות גבוהה יותר.
בנוסף, ב-X5 אפשר לבצע תחזוקה לאירועי תחזוקה דחופים ולא מתוכננים בתוך חלון זמן קצר. אירועי תחזוקה דחופים נדרשים בדרך כלל כדי לטפל בבעיות אבטחה, חומרה או תוכנה בחומרה בינונית עד גבוהה, שעלולות לגרום להפסקות בשירות. אלה אירועי תחזוקה חשובים ודחופים, אבל לא קריטיים עד כדי כך שצריך להשבית את המערכת באופן מיידי כדי לבצע אותם. לאירועי תחזוקה דחופים יש את המאפיינים הבאים במכונות מסוג X5:- התראה מתקדמת: 14 ימים
- התנהגות בזמן תחזוקה: הפעלה מחדש במקום
במהלך תחזוקה דחופה, מכונות X5 מועברות למארח תקין אחר.
באירועי תחזוקה דחופים, אתם יכולים להפעיל את התחזוקה בכל שלב במהלך תקופת ההתראה מראש של 14 ימים. אם לא תתחילו את פעולת התחזוקה תוך 14 יום, התחזוקה תתחיל אוטומטית בסוף תקופת ההודעה המתקדמת.
מידע על הפעלה ידנית של אירועי תחזוקה של מארחים במכונות X5 זמין במאמר הפעלה ידנית של תחזוקת מארחים לא פועלת במכונות X5.
סדרת המכונות X4
סדרת מכונות X4 מציעה יותר אפשרויות אחסון ורשתות כדי לתמוך בעומסי העבודה התובעניים ביותר. בסדרת המכונות X4 יש שש מכונות עם קונפיגורציה מוגדרת מראש. סוגי המכונות האלה מאפשרים להקצות מכונות Bare Metal עם עד 1,920 מעבדי vCPU ועד 32TB של זיכרון RAM.
מכונות X4 מבוססות על מעבדי Intel Xeon Scalable מדור רביעי (שם הקוד Sapphire Rapids) ו-Titanium. במכונות X4 נעשה שימוש רק בממשק הדיסק NVMe לאחסון, ורק באחסון Google Cloud Hyperdisk. במכונות X4 נעשה שימוש בגרסה של מנהל ההתקן של Intel Infrastructure Data Plane Function (IDPF), שעבר אופטימיזציה לשימוש עם Google Cloud. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net, gVNIC ו-SCSI.
מכונות X4 מעניקות לכם גישה למשאבי מחשוב גולמיים של השרת. מופעי Bare metal מספקים גם גישה לכמה מאיצים והעברות ספציפיים לפונקציות שמוטמעים בלוח:
- Intel QuickAssist Technology (QAT): מאיץ אחד
- Intel Dynamic Load Balancer (DLB): 1 accelerator
- Intel Data Streaming Accelerator (DSA): עד 4 מאיצים
- Intel In-Memory Analytics Accelerator (IAA): עד 4 מאיצים
כדי להעביר את עומס העבודה ממכונה וירטואלית למכונה פיזית מסוג X4, קראו את המאמר העברת עומס העבודה למכונה חדשה.
כדי לקבל מידע על התמחור וההזמנה של X4, או כדי לדון בתמחור על פי דרישה לבדיקת מכונות X4, פנו לGoogle Cloud מנהל החשבון שלכם.
כשרוכשים התחייבויות לשימוש במשאבים לסוגי מכונות X4, חשוב לדעת שסוג ההתחייבות נפרד לכל סוג מכונה X4.
מגבלות של X4
סדרת המכונות X4 זמינה רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אין אפשרות להשתמש בצורות מכונה בהתאמה אישית. ההגבלות הנוספות הבאות חלות:
- אי אפשר לצרף אמצעי אחסון של Persistent Disk למכונה מסוג X4, אלא רק אמצעי אחסון של Hyperdisk.
- סדרת מכונות X4 זמינה רק באזורים נבחרים.
- לא כל תמונות מערכות ההפעלה תומכות במופעי X4. בדף פרטי מערכת ההפעלה מפורטות גרסאות מערכת ההפעלה שאפשר להשתמש בהן במכונות X4.
- אם משתמשים באימג' בהתאמה אישית, כשיוצרים את האימג' צריך להפעיל את התכונה UEFI-compatible OS.
- אי אפשר להשתמש במכונות וירטואליות מוגנות עם מכונות Bare Metal.
- אין תמיכה במיגרציה פעילה במופעי X4.
- במכונות Bare Metal מסוג X4 אין hypervisor, ואי אפשר להשתמש בוירטואליזציה בתצורה מקוננת.
- בגלל החומרה הגדולה ובדיקת ההפעלה העצמית (POST), יכול להיות שייקח עד 30 דקות להפעיל מכונות מסדרת X4.
סוגי מכונות X4
בטבלה הבאה מפורטים מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת המכונות X4:
| סוגי מכונות | מעבדים וירטואליים1 | זיכרון (GB) | אחסון SSD מקומי | רוחב פס של תעבורת נתונים יוצאת (egress) כברירת מחדל (Gbps)2 |
Tier_1 egress bandwidth (Gbps) |
|---|---|---|---|---|---|
x4-480-6t-metal |
480 | 6,144 | לא זמין | עד 100 | לא זמין |
x4-480-8t-metal |
480 | 8,192 | לא זמין | עד 100 | לא זמין |
x4-960-12t-metal |
960 | 12,288 | לא זמין | עד 100 | לא זמין |
x4-960-16t-metal |
960 | 16,384 | לא זמין | עד 100 | לא זמין |
x4-1440-24t-metal |
1,440 | 24,576 | לא זמין | עד 100 | לא זמין |
x4-1920-32t-metal |
1,920 | 32,768 | לא זמין | עד 100 | לא זמין |
1 כל vCPU מייצג שרשור חומרה יחיד או ליבה לוגית. מספר ה-Threads הזמינים בחומרה שווה למספר ה-Threads בחומרה בשרת המארח.
2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים.
רוחב הפס של הרשת
סוגי דיסקים נתמכים ב-X4
סוגי המכונות X4 תומכים באפשרויות הבאות של אחסון בלוקים:
- Hyperdisk Balanced (
hyperdisk-balanced) - Hyperdisk Extreme (
hyperdisk-extreme)
לדיסקים שמחוברים למכונה מסוג X4:
- מספר אמצעי האחסון של Google Cloud Hyperdisk לא יכול להיות גדול מ-8 Hyperdisk Extreme או מ-32 Hyperdisk Balanced לכל מכונה. המספר הכולל של אמצעי אחסון ב-Google Cloud Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-32 לכל מכונה.
- קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה להיות גדולה מ-512TiB.
למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, ראו מגבלות הקיבולת של Hyperdisk לכל VM.
בטבלה הבאה מפורטות מגבלות האחסון ב-X4:
| מספר הדיסקים המקסימלי | ||||
|---|---|---|---|---|
| סוגי מכונות | Google Cloud Hyperdisk לכל מכונה וירטואלית |
Hyperdisk Balanced | Hyperdisk Throughput | Hyperdisk Extreme |
x4-480-6t-metal |
32 | 32 | לא זמין | 8 |
x4-480-8t-metal |
32 | 32 | לא זמין | 8 |
x4-960-12t-metal |
32 | 32 | לא זמין | 8 |
x4-960-16t-metal |
32 | 32 | לא זמין | 8 |
x4-1440-24t-metal |
32 | 32 | לא זמין | 8 |
x4-1920-32t-metal |
32 | 32 | לא זמין | 8 |
תמיכה ברשת למכונות X4
במקרים של מופעי X4 bare metal נדרש מנהל התקן של מכשיר Intel IDPF LAN PF. ב-X4 יש תמיכה ברוחב פס של עד 100Gbps לרשתות רגילות. ממשק הרשת gVNIC לא נתמך ב-Bare Metal.
לפני שאתם עוברים ל-X4 או יוצרים מכונות X4, ודאו שקובץ האימג' של מערכת ההפעלה שבו אתם משתמשים תומך במנהל ההתקן של הרשת IDPF. אם יוצרים מכונה מסוג X4 עם מערכת הפעלה שלא תומכת במנהל ההתקן IDPF, יכול להיות שלא תצליחו להתחבר למכונה.
חוויית התחזוקה של מכונות X4
במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שעליה המכונה שלכם פועלת עוברת כמה אירועים במארח. אירוע במארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של תשתית Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאה במארח. בנוסף, Compute Engine מבצע ברקע שדרוגים קלים ל-hypervisor ולרשת, שלא משבשים את הפעילות.
בסדרת המכונות X4 יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:
| סוג המכונה | התדירות הטיפוסית של אירועי תחזוקה מתוזמנים | התנהגות תחזוקה | התראה מראש | תחזוקה על פי דרישה | הדמיית תחזוקה |
|---|---|---|---|---|---|
| כל סוגי המכונות | מינימום 90 יום | הפעלה מחדש במקום | 60 ימים | כן | כן |
תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות ש-Compute Engine יבצע תחזוקה בתדירות גבוהה יותר מדי פעם.
בנוסף, ב-X4 אפשר לבצע תחזוקה במקרי חירום לא מתוכננים בפרק זמן קצר. בדרך כלל נדרשים אירועי תחזוקה דחופים כדי לטפל בבעיות אבטחה, חומרה או תוכנה ברמת חומרה בינונית עד גבוהה, שיש להן פוטנציאל גבוה לגרום להפסקות שירות. אלה אירועי תחזוקה חשובים ודחופים, אבל לא קריטיים עד כדי כך שצריך להשבית את המערכת באופן מיידי כדי לבצע אותם. לאירועי תחזוקה דחופים יש את המאפיינים הבאים בסוגי מכונות X4:- התראה מתקדמת: 14 ימים
- התנהגות בזמן תחזוקה: הפעלה מחדש במקום
במהלך תחזוקה דחופה, מכונות X4 מועברות למארח תקין אחר.
באירועי תחזוקה דחופים, אתם יכולים להפעיל את התחזוקה בכל שלב במהלך תקופת ההתראה מראש של 14 ימים. אם לא תתחילו את פעולת התחזוקה תוך 14 יום, התחזוקה תתחיל אוטומטית בסוף תקופת ההודעה המתקדמת.
מידע על הפעלה ידנית של אירועי תחזוקת המארח במכונות X4 זמין במאמר הפעלה ידנית של תחזוקת המארח לא פועלת במכונות X4.
סדרת המכונות M4N
סדרת M4N מתוכננת לספק ביצועים מובילים של אחסון בלוקים באמצעות Hyperdisk Extreme, עם יכולת הרחבה של עד 25 GiB/s של רוחב פס של Hyperdisk ועד 1,000,000 IOPS בסוגי המכונות הגדולים ביותר. בנוסף, במכונות מהסוגים הגדולים ביותר, רוחב הפס של הרשת ב-M4N הוא עד 400Gbps. רמת הביצועים החדשה הזו פותחת אפשרויות חדשות לעומסי עבודה שדורשים הרבה פעולות קלט/פלט, ורוחב פס קיצוני לגישה לנתונים ולעיבוד שלהם.
מכונות M4N מופעלות על ידי מעבדי Intel Emerald Rapids ומעבדי פריקה Titanium. סוגי המכונות הגדולים ביותר של M4N מספקים ביצועי קלט/פלט של דיסק כפולים בהשוואה למכונות M4, כי לכל מכונה יש שני כרטיסי רשת חכמים של Titanium.
סדרת המכונות הזו מתאימה למסדי נתונים גדולים בזיכרון כמו SAP HANA, וגם לעומסי עבודה של עיבוד אנליטי אונליין (OLAP) וניתוח נתונים בזיכרון. סדרת המכונות M4N עם Hyperdisk Extreme מציעה עלות נמוכה יותר לכל טרנזקציה בעומסי עבודה של Oracle Database, ועלות בעלות כוללת (TCO) הכי טובה בהשוואה לכל מכונה אחרת שמותאמת לצריכת זיכרון גבוהה (memory-optimized) במסדי נתונים שדורשים רישוי לכל ליבה. Google Cloud
במכונות M4N אפשר לקבל הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD), שמאפשרות לחסוך יותר מ-60% בתמורה להתחייבות ל-3 שנים.
בסוגי המכונות M4N אפשר להקצות עד 224 vCPUs ועד 6TB של זיכרון RAM. מופעי M4N משתמשים רק ב-NVMe לאחסון, ותומכים ב-Hyperdisk Balanced וב-Hyperdisk Extreme. במכונות M4N משתמשים רק ב-gVNIC לרישות. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net ו-SCSI.
מגבלות של M4N
יש הגבלות על סדרת מכונות M4N:
- סוגי מכונות M4N זמינים רק כמכונות עם קונפיגורציה מוגדרת (predefined). אי אפשר להשתמש בסוגי מכונות בהתאמה אישית.
- אי אפשר להשתמש ב-GPU עם מכונות M4N.
- מופעי M4N זמינים רק באזורים ובאזורי זמינות נבחרים.
סוגי מכונות M4N
| סוגי מכונות | מעבדים וירטואליים1 | זיכרון (GB) | Titanium SSD | מספר כרטיסי ה-NIC הפיזיים | דומיינים של NUMA | רוחב הפס המקסימלי ברשת הפנימית (Gbps)2 |
רוחב הפס המקסימלי של הרשת החיצונית (Gbps)2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
m4n-hypermem-16 |
16 | 248 | לא זמין | 1 | אחת שותפה | עד 50 | עד 7 |
m4n-hypermem-32 |
32 | 496 | לא זמין | 1 | אחת שותפה | 57 | 7 |
m4n-hypermem-64 |
64 | 992 | לא זמין | 1 | 2 שותפו | 114 | 7 |
m4n-megamem-28 |
28 | 372 | לא זמין | 1 | 1 משותף | 50 | 7 |
m4n-megamem-56 |
56 | 744 | לא זמין | 1 | 1 מבודד | 100 | 7 |
m4n-megamem-112 |
112 | 1,488 | לא זמין | 1 | 2 חלונות מבודדים | 200 | 7 |
m4n-megamem-224 |
224 | 2,976 | לא זמין | 2 | 4 (שרת מלא) | 100 | 7 |
m4n-ultramem-56 |
56 | 1,488 | לא זמין | 1 | 2 משותפים | 100 | 7 |
m4n-ultramem-112 |
112 | 2,976 | לא זמין | 1 | 4 משותפים | 200 | 7 |
m4n-ultramem-224 |
224 | 5,952 | לא זמין | 2 | 4 (שרת מלא) | 100 | 7 |
1 כל מעבד וירטואלי (vCPU) מוטמע כשרשור חומרה יחיד, ושני מעבדים וירטואליים חולקים כל ליבת מעבד פיזי כברירת מחדל.
2 רוחב הפס המקסימלי לתעבורת נתונים יוצאת לא יכול לחרוג מהמספר שצוין. רוחב הפס בפועל של תעבורת הנתונים היוצאת תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים.
רוחב הפס של הרשת
סוגי הדיסקים שנתמכים ב-M4N
במופעי M4N אפשר להשתמש בסוגי האחסון הבלוקים הבאים:
- Hyperdisk Balanced (
hyperdisk-balanced) - Hyperdisk Balanced High Availability (
hyperdisk-balanced-high-availability) - Hyperdisk Extreme (
hyperdisk-extreme) - Hyperdisk Throughput (
hyperdisk-throughput) - Hyperdisk ML (
hyperdisk-ml)
מגבלות דיסק וקיבולת
ההגבלות הבאות חלות:
- מספר נפחי ה-Hyperdisk לא יכול להיות יותר מ-64 לכל מכונה וירטואלית.
- קיבולת הדיסק הכוללת המקסימלית בכל הדיסקים לא יכולה לחרוג מ-512TiB.
פרטים על מגבלות הקיבולת זמינים במאמר בנושא מגבלות הקיבולת של Hyperdisk לכל מכונה וירטואלית.
בטבלה הבאה מתוארות מגבלות האחסון ב-M4N:
| מספר הדיסקים המקסימלי | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| סוגי מכונות | Hyperdisk לכל מכונה וירטואלית |
Hyperdisk Balanced1 | Hyperdisk Throughput | Hyperdisk Extreme | Hyperdisk ML |
m4n-hypermem-16 |
16 | 16 | 16 | 8 | 16 |
m4n-hypermem-32 |
32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
m4n-hypermem-64 |
32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
m4n-megamem-28 |
32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
m4n-megamem-56 |
32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
m4n-megamem-112 |
64 | 64 | 64 | 8 | 64 |
m4n-megamem-224 |
128 | 128 | 128 | 8 | 128 |
m4n-ultramem-56 |
32 | 32 | 32 | 8 | 32 |
m4n-ultramem-112 |
64 | 64 | 64 | 8 | 64 |
m4n-ultramem-224 |
128 | 128 | 128 | 8 | 128 |
1 כולל דיסקים מסוג Hyperdisk Balanced High Availability.
תמיכה ברשתות עבור מכונות M4N
מכונות M4N מספקות רוחב פס רגיל של עד 400 Gbps ברשתות VM-to-VM, עלייה של פי 4 ברוחב הפס ברשת לכל vCPU בהשוואה למכונות M4 רגילות. מכונות M4N לא משתמשות בביצועי רשת Tier_1 לכל מכונה וירטואלית.
במכונות מסוג M4N הגדולות ביותר (224 vCPU), במהלך יצירת המכונה צריך להגדיר לפחות 2 ממשקי רשת (vNIC) שמשתמשים במסגרות ג'מבו (8,896B) כדי להשיג את תפוקת הרשת המלאה. Compute Engine ממפה את כרטיסי ה-vNIC באופן אוטומטי לכרטיסי NIC פיזיים (pNIC) בסדר סיבובי. מערכת ההפעלה של האורח או האפליקציה יכולות לחלק את עומס הרשת בין לפחות שני vNICs (שממופים ל-pNICs נפרדים) כדי להשיג את רוחב הפס המלא של הרשת ולהבטיח ביצועים אופטימליים.
מכונות M4N דורשות ממשקי רשת gVNIC. מספר ממשקי הרשת המקסימלי שאפשר לצרף למופע משתנה בהתאם למספר ליבות ה-vCPU, עד למקסימום של 10 ממשקי רשת. למידע נוסף על שימוש בכמה ממשקי רשת עם Compute Engine, קראו את המאמר ממשקי רשת מרובים.
לפני שאתם עוברים ל-M4N או יוצרים מכונות M4N, ודאו שתמונת מערכת ההפעלה שבה אתם משתמשים תומכת באופן מלא ב-M4N וברוחבי פס גבוהים יותר של הרשת. מומלץ להשתמש בגרסה העדכנית ביותר של מנהל ההתקן gVNIC כדי ליהנות מתכונות נוספות ומתיקוני באגים.
חוויית תחזוקה של מכונות M4N
במהלך מחזור החיים של מכונה ב-Compute Engine, המכונה המארחת שבה פועלת המכונה שלכם עוברת כמה אירועים במארח. אירוע במארח יכול לכלול תחזוקה שוטפת של תשתית Compute Engine, או במקרים נדירים, שגיאה במארח. בנוסף, Compute Engine מבצע שדרוגים קלים ולא מפריעים ל-Hypervisor ולרשת ברקע.
בסדרת המכונות M4N יש את התכונות הבאות שקשורות לתחזוקת המארח:
| סוג המכונה | תדירות אופיינית של אירועי תחזוקה מתוזמנים | התנהגות תחזוקה | התראה מראש | תחזוקה על פי דרישה | הדמיית תחזוקה |
|---|---|---|---|---|---|
| כל סוגי המכונות | כל חודש | מיגרציה פעילה | 7 ימים | כן | כן |
תדירויות התחזוקה שמוצגות בטבלה הקודמת הן הערכות, ולא הבטחות. יכול להיות שב-Compute Engine יבוצעו מדי פעם פעולות תחזוקה בתדירות גבוהה יותר.
סדרת המכונות M4
סדרת המכונות M4 מציעה סוגי מכונות שמתאימים לעומסי עבודה של OLTP ו-OLAP שפועלים ב-SAP HANA. בסוגי המכונות האלה אפשר להקצות עד 224 מעבדי vCPU ועד 6TB של זיכרון RAM. במכונות M4 משתמשים רק ב-NVMe לאחסון, והן תומכות ב-Hyperdisk Balanced וב-Hyperdisk Extreme. מכונות M4 משתמשות רק ב-gVNIC לרישות. אין תמיכה בממשקי VirtIO-net ו-SCSI.
מכונות M4 תומכות בהנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים, ב-VM במודל Spot, במקומות שמורים, ביחידת ניטור ביצועים (PMU) ובמדיניות למיקום קומפקטי.
הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים (CUD) עבור מופעי M4 זמינות בשני סוגים נפרדים של התחייבויות, שכל אחת מהן חלה על סוגים ספציפיים של מכונות. כשרוכשים התחייבות, חשוב לבחור את סוג ההתחייבות הנכון:
- ב-
m4-ultramem-224(6TB), בוחרים באפשרות Memory-optimized M4 6TB כסוג ההתחייבות במסוף Google Cloud . - לכל סוג מכונה אחר של M4, בוחרים באפשרות Memory-optimized M4 בתור סוג ההתחייבות במסוף Google Cloud .
- אם אתם משתמשים ב-CLI של gcloud או ב-REST כדי לרכוש התחייבויות, תוכלו לעיין במסמכי ההסבר על הנחות תמורת התחייבות לשימוש במשאבים כדי לראות את הערכים של סוג ההתחייבות שבהם צריך להשתמש.
סוגי מכונות M4
בטבלה הבאה מפורטות מאפייני החומרה של כל סוג מכונה בסדרת מכונות M4:
| סוגי מכונות | מעבדים וירטואלים | זיכרון (GB) | אחסון SSD מקומי | דומיינים של NUMA2 | רוחב פס ברירת מחדל של תעבורת נתונים יוצאת (egress) (Gbps)1 |
Tier_1 egress bandwidth (Gbps) |
|---|---|---|---|---|---|---|
m4-hypermem-16 |
16 | 248 | לא זמין | אחת שותפה | עד 16 | לא זמין |
m4-hypermem-32 |
32 | 496 | לא זמין | 1 משותף | עד 32 | לא זמין |
m4-hypermem-64 |
64 | 992 | לא זמין | 2 משותפים | עד 32 | לא זמין |
m4-megamem-28 |
28 | 372 | לא זמין | 1 משותף | עד 32 | לא זמין |
m4-megamem-56 |
56 | 744 | לא זמין | חלון אחד מבודד | עד 32 | לא זמין |
m4-megamem-112 |
112 | 1,488 | לא זמין | 2 חלונות מבודדים | עד 50 | לא זמין |
m4-megamem-224 |
224 | 2,976 | לא זמין | 4 (מכונה מלאה) | עד 100 | לא זמין |
m4-ultramem-56 |
56 | 1,488 | לא זמין | 2 משותפים | עד 32 | לא זמין |
m4-ultramem-112 |
112 | 2,976 | לא זמין | 4 משותפים | עד 50 | לא זמין |
m4-ultramem-224 |
224 | 5,952 | לא זמין | 4 (מכונה מלאה) | עד 100 | לא זמין |
1 רוחב הפס המקסימלי של התעבורה היוצאת לא יכול להיות גבוה מהמספר שצוין. רוחב הפס היוצא בפועל תלוי בכתובת ה-IP של היעד ובגורמים אחרים.
רוחב הפס של הרשת
2 בעמודה 'תחומי NUMA' בטבלאות מוצג מספר הצמתים של vNUMA שנחשפים למערכת ההפעלה של האורח.
סוגי הדיסקים הנתמכים ב-M4
סוגי מכונות M4 תומכים באפשרויות הבאות של אחסון בלוקים:
- Hyperdisk Balanced (
hyperdisk-balanced) - Hyperdisk Extreme (
hyperdisk-extreme)
סוגי המכונות M4 תומכים רק בממשק הדיסק NVMe.
מופעי M4 לא תומכים ב-Persistent Disk או ב-Local SSD. כדי להעביר את משאבי Persistent Disk לסדרת מכונות חדשה יותר, קראו את המאמר העברת עומס העבודה ממכונה וירטואלית קיימת למכונה וירטואלית חדשה.
מגבלות דיסק וקיבולת
אפשר לצרף למכונה שילוב של סוגי Hyperdisk שונים, אבל הקיבולת הכוללת המקסימלית של הדיסק (ב-TiB) בכל סוגי הדיסקים לא יכולה לחרוג מהערכים הבאים:
לסוגי מכונות עם פחות מ-32 יחידות vCPU: 257 TiB לכל Hyperdisk
לסוגי מכונות עם 32 או יותר vCPU: 512 TiB לכל Hyperdisk
למידע נוסף על מגבלות הקיבולת, ראו מגבלות הגודל והחיבור של Hyperdisk.
בטבלה הבאה מפורטות מגבלות האחסון של מכונות M4:
| מספר הדיסקים המקסימלי | ||||
|---|---|---|---|---|
| סוגי מכונות | Hyperdisk לכל מכונה וירטואלית |
Hyperdisk Balanced | Hyperdisk Throughput | Hyperdisk Extreme |
m4-hypermem-16 |
16 | 16 | 0 | 0 |
m4-hypermem-32 |
32 | 32 | 0 | 0 |
m4-hypermem-64 |
32 | 32 | 0 | 8 |
m4-megamem-28 |
32 | 32 | 0 | 0 |
m4-megamem-56 |
32 | 32 | 0 | 0 |
m4-megamem-112 |
64 | 64 | 0 | 8 |
m4-ultramem-56 |
32 | 32 | 0 | 0 |
m4-ultramem-112 |
64 | 64 | 0 | 8 |
m4-ultramem-224 |
128 | 128 | 0 | 8 |